Skip to content

867 Dolan StreetLanoka Harbor, NJ 08734

Built 2004

Last Sale Price
$13,000
Last Sale Date
Aug 9, 1979

Property Information

Block889
Lot1
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page49

Building Details

Building Class16
Description2SF-L-2ATG 1840
Dwellings1
ZoningR-75
Sq Footage1,840
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$88,000
34%
Improvement Value:$172,800
66%
Total Assessment$260,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,359+7.3%
2024$5,928+6.8%
2023$5,553+3.4%
2022$5,368+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2004

Property Sale

SaleMulti
$13,000
DeedBook 3848, Page 775