Skip to content

502 Clairmore AvenueLanoka Harbor, NJ 08734

Built 2022

Last Sale Price
$45,500
Last Sale Date
Aug 30, 1985

Property Information

Block898
Lot5
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page49

Building Details

Building Class17
Description1SF-R 0864
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage---
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$82,000
35%
Improvement Value:$149,800
65%
Total Assessment$231,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,874+7.0%
2024$5,491+189.3%
2023$1,898+3.3%
2022$1,837+1.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2022

Property Sale

SaleMulti
$45,500
DeedBook 4339, Page 721