Skip to content

806 Clairmore AvenueLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1956

Last Sale Price
$210,000
Last Sale Date
Nov 4, 2009

Property Information

Block926
Lot23
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page50

Building Details

Building Class15
Description1SF
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage736
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$177,800
79%
Improvement Value:$47,300
21%
Total Assessment$225,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,454+7.3%
2024$5,083+6.8%
2023$4,758+3.5%
2022$4,599+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$210,000
DeedBook 14456, Page 1472

Property Built

Built

Year Built: 1956