Skip to content

809 Sandpiper DriveLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1996

Last Sale Price
$250,000
Last Sale Date
Jul 31, 2000

Property Information

Block926
Lot32.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page50

Building Details

Building Class17
Description2SF-L 2568
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage2,568
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$162,500
44%
Improvement Value:$206,000
56%
Total Assessment$368,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,338+7.0%
2024$8,730+6.5%
2023$8,199+3.3%
2022$7,937+1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$250,000
DeedBook 10161, Page 1874

Property Built

Built

Year Built: 1996