Skip to content

822 Sandpiper DriveLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1999

Last Sale Price
$229,900
Last Sale Date
Nov 10, 1999

Property Information

Block926
Lot45
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page50

Building Details

Building Class17
Description2SF-O-2BG 1812
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,812
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$140,000
42%
Improvement Value:$190,900
58%
Total Assessment$330,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,385+7.0%
2024$7,839+6.5%
2023$7,363+3.3%
2022$7,128+1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$229,900
DeedBook 5761, Page 74

Property Built

Built

Year Built: 1999

Property Sale

Sale
$12,765
DeedBook 4780, Page 387