Skip to content

829 Sandpiper DriveLanoka Harbor, NJ 08734

Built 2003

Last Sale Price
$115,400
Last Sale Date
May 4, 2000

Property Information

Block927
Lot20
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page50

Building Details

Building Class18
Description2SF-O-2BG 2468
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage2,468
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$172,000
36%
Improvement Value:$300,600
64%
Total Assessment$472,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,976+7.0%
2024$11,196+6.5%
2023$10,515+3.3%
2022$10,180+1.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2003

Property Sale

SaleMulti
$115,400
DeedBook 10094, Page 112

Property Sale

SaleMulti
$85,000
DeedBook 5430, Page 723