Skip to content

825 Sandpiper DriveLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1959

Last Sale Date
Sep 2, 1987

Property Information

Block927
Lot24
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page50

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-75
Sq Footage1,008
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$176,300
70%
Improvement Value:$74,400
30%
Total Assessment$250,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,353+7.0%
2024$5,939+6.5%
2023$5,578+3.3%
2022$5,400+1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 4594, Page 433

Property Built

Built

Year Built: 1959