Skip to content

844 Sandpiper DriveLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1981

Last Sale Price
$410,000
Last Sale Date
Nov 17, 2006

Property Information

Block927
Lot5
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page50

Building Details

Building Class16
Description1SF-R-1AG 1222
Dwellings1
ZoningR-75
Sq Footage1,222
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$190,000
60%
Improvement Value:$127,000
40%
Total Assessment$317,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,033+7.0%
2024$7,510+6.5%
2023$7,053+3.3%
2022$6,828+1.8%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$410,000
DeedBook 13425, Page 770

Property Sale

SaleMulti
$70,000
DeedBook 3995, Page 423

Property Built

Built

Year Built: 1981