Skip to content

803 Sinclair AvenueLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1984

Last Sale Price
$75,150
Last Sale Date
Aug 4, 1986

Property Information

Block930
Lot9
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page50

Building Details

Building Class16
Description2SF-2-2BG 2218
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage2,218
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$77,000
30%
Improvement Value:$183,000
70%
Total Assessment$260,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,588+7.0%
2024$6,159+6.5%
2023$5,785+3.3%
2022$5,600+1.8%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$75,150
DeedBook 4449, Page 123

Property Built

Built

Year Built: 1984