Skip to content

909 Clairmore AvenueLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1955

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 19, 2021

Property Information

Block935
Lot23
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page51

Building Details

Building Class16
Description1FS
Dwellings1
ZoningR-75
Sq Footage1,356
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$77,000
43%
Improvement Value:$100,300
57%
Total Assessment$177,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,493+7.0%
2024$4,200+6.5%
2023$3,945+3.3%
2022$3,819+9.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1955