Skip to content

914 Meadow Lark DriveLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1956

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 9, 2024

Property Information

Block943
Lot5
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page51

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,624
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$150,000
49%
Improvement Value:$159,000
51%
Total Assessment$309,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,830+7.0%
2024$7,320+30.8%
2023$5,596+3.3%
2022$5,417+1.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$515,000
Sq Ft1,624DeedBook 18537, Page 1829Recorded6/18/2021

Property Sale

Sale
$330,000

From:

To:

DeedBook 18067, Page 1236Recorded9/23/2020

Property Built

Built

Year Built: 1956