Skip to content

934 Meadow Lark DriveLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1988

Last Sale Price
$575,000
Last Sale Date
Oct 5, 2020

Property Information

Block944
Lot14.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page51

Building Details

Building Class16
Description2SF-O-2AG 2274
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage2,274
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$346,500
64%
Improvement Value:$196,800
36%
Total Assessment$543,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,767+7.0%
2024$12,871+6.5%
2023$12,088+3.3%
2022$11,703-6.5%
Property History

Property Sale

Sale
$575,000

From:

To:

Sq Ft2,274DeedBook 18152, Page 855Recorded11/16/2020

Property Sale

Sale
$320,000
DeedBook 14044, Page 384

Property Built

Built

Year Built: 1988