Skip to content

1007 Clairmore AvenueLanoka Harbor, NJ 08734

Built 2022

Last Sale Price
$200,000
Last Sale Date
Mar 11, 2019

Property Information

Block947
Lot8
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page51

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage---
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$210,000
39%
Improvement Value:$328,700
61%
Total Assessment$538,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,651+7.0%
2024$12,762+167.9%
2023$4,764+3.3%
2022$4,612+1.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2022

Property Sale

Sale
$200,000

From:

To:

DeedBook 17421, Page 1231Recorded3/27/2019

Property Sale

SaleMulti
$205,000
DeedBook 14959, Page 1852

Property Sale

SaleMulti
$150,000
DeedBook 10551, Page 238