Skip to content

110 Sunset RoadLakewood, NJ 08701

Built 2011

Last Sale Price
$135,000
Last Sale Date
Mar 14, 2011

Property Information

Block284.13
Lot26
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLakewood Twp
Tax Map Page78

Building Details

Building Class17
Description2S-AL 4394373
Dwellings1
ZoningR12
Sq Footage4,373
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$213,300
33%
Improvement Value:$431,400
67%
Total Assessment$644,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,021+5.1%
2024$15,241+3.8%
2023$14,686+0.3%
2022$14,648+3.9%
Property History

Property Sale

Sale
$135,000
DeedBook 14852, Page 648

Property Built

Built

Year Built: 2011