Skip to content

35 Hamble RoadTuckerton, NJ 08087

Built 2016

Last Sale Price
$399,277
Last Sale Date
May 16, 2016

Property Information

Block124.02
Lot34
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1308

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2AG2494
Dwellings1
ZoningR1A
Sq Footage2,494
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$113,400
30%
Improvement Value:$262,000
70%
Total Assessment$375,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,303+4.3%
2024$10,834+5.9%
2023$10,226+1.3%
2022$10,091+4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$399,277

From:

To:

DeedBook 16405, Page 208Recorded5/27/2016

Property Built

Built

Year Built: 2016