Skip to content

31 Hamble RoadTuckerton, NJ 08087

Built 2014

Last Sale Price
$372,330
Last Sale Date
Oct 1, 2014

Property Information

Block124.02
Lot36
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1308

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2AG2489
Dwellings1
ZoningR1A
Sq Footage2,489
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$106,400
29%
Improvement Value:$260,800
71%
Total Assessment$367,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,056+4.3%
2024$10,597+5.9%
2023$10,003+1.3%
2022$9,870+4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$372,330

From:

To:

DeedBook 15914, Page 1227Recorded10/10/2014

Property Built

Built

Year Built: 2014