Skip to content

28 Hamble RoadTuckerton, NJ 08087

Built 2014

Last Sale Price
$344,702
Last Sale Date
Jul 22, 2014

Property Information

Block124.03
Lot14
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1308

Building Details

Building Class17
Description1S-AL-R-2AG2293
Dwellings1
ZoningR1A
Sq Footage---
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$108,100
32%
Improvement Value:$228,700
68%
Total Assessment$336,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,891+4.4%
2024$9,470+6.1%
2023$8,924+1.4%
2022$8,803+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$344,702

From:

To:

DeedBook 15858, Page 292Recorded7/28/2014

Property Built

Built

Year Built: 2014