Skip to content

56 Hamble RoadTuckerton, NJ 08087

Built 2015

Last Sale Price
$395,179
Last Sale Date
Jul 9, 2015

Property Information

Block124.03
Lot27
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1308

Building Details

Building Class17
Description2S-AL-L-2AG
Dwellings1
ZoningR1A
Sq Footage2,788
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$108,100
29%
Improvement Value:$268,600
71%
Total Assessment$376,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,342+4.3%
2024$10,872+5.9%
2023$10,261+1.3%
2022$10,126+4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$395,179

From:

To:

DeedBook 16136, Page 228Recorded7/16/2015

Property Built

Built

Year Built: 2015