Skip to content

69 Chatham RoadTuckerton, NJ 08087

Built 2017

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 25, 2026

Property Information

Block124.03
Lot30
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1308

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2AG2122
Dwellings1
ZoningR1A
Sq Footage2,122
Acreage0.2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$108,100
35%
Improvement Value:$199,400
65%
Total Assessment$307,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,009+4.5%
2024$8,624+6.1%
2023$8,126+1.4%
2022$8,016+4.3%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$333,286

From:

To:

DeedBook 16720, Page 1446Recorded4/26/2017

Property Sale

Sale
$185,000

From:

To:

DeedBook 16720, Page 1677Recorded4/26/2017

Property Built

Built

Year Built: 2017