Skip to content

59 Chatham RoadTuckerton, NJ 08087

Built 2016

Last Sale Price
$322,813
Last Sale Date
Jul 19, 2016

Property Information

Block124.03
Lot35
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1308

Building Details

Building Class17
Description1S-AL-R-2AG2151
Dwellings1
ZoningR1A
Sq Footage2,151
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$106,100
33%
Improvement Value:$212,600
67%
Total Assessment$318,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,596+4.3%
2024$9,198+5.9%
2023$8,681+1.3%
2022$8,567+4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$322,813

From:

To:

DeedBook 16457, Page 189Recorded7/25/2016

Property Built

Built

Year Built: 2016