Skip to content

64 Chatham RoadTuckerton, NJ 08087

Built 2015

Last Sale Price
$320,485
Last Sale Date
Jul 10, 2015

Property Information

Block124.04
Lot27
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1308

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2AG2117
Dwellings1
ZoningR1A
Sq Footage2,117
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$108,100
35%
Improvement Value:$202,200
65%
Total Assessment$310,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,093+4.5%
2024$8,705+6.1%
2023$8,203+1.4%
2022$8,091+4.3%
Property History

Property Sale

Sale
$320,485

From:

To:

DeedBook 16136, Page 74Recorded7/16/2015

Property Built

Built

Year Built: 2015