Skip to content

66 Chatham RoadTuckerton, NJ 08087

Built 2016

Last Sale Price
$360,119
Last Sale Date
Feb 26, 2016

Property Information

Block124.04
Lot28
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1308

Building Details

Building Class17
Description1S-AL-R-2AG2324
Dwellings1
ZoningR1A
Sq Footage2,324
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$108,100
32%
Improvement Value:$231,900
68%
Total Assessment$340,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,237+4.3%
2024$9,812+5.9%
2023$9,262+1.3%
2022$9,139+4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$360,119

From:

To:

DeedBook 16341, Page 341Recorded3/15/2016

Property Built

Built

Year Built: 2016