Skip to content

68 Chatham RoadTuckerton, NJ 08087

Built 2017

Last Sale Price
$315,506
Last Sale Date
Apr 28, 2017

Property Information

Block124.04
Lot29
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1308

Building Details

Building Class17
Description1S-AL-R-2AG1923
Dwellings1
ZoningR1A
Sq Footage1,923
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$107,100
35%
Improvement Value:$198,800
65%
Total Assessment$305,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,211+4.3%
2024$8,828+5.9%
2023$8,333+1.3%
2022$8,223+4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$315,506

From:

To:

DeedBook 16730, Page 1254Recorded5/8/2017

Property Built

Built

Year Built: 2017