Skip to content

71 Galley WayTuckerton, NJ 08087

Built 2018

Last Sale Price
$307,980
Last Sale Date
Feb 8, 2018

Property Information

Block124.04
Lot35
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1308

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2AG1832
Dwellings1
ZoningR1A
Sq Footage1,832
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$105,900
37%
Improvement Value:$180,400
63%
Total Assessment$286,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,620+4.3%
2024$8,263+5.9%
2023$7,799+1.3%
2022$7,696+4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$307,980

From:

To:

DeedBook 17024, Page 1168Recorded2/12/2018

Property Built

Built

Year Built: 2018