Skip to content

11 Galley WayTuckerton, NJ 08087

Built 2012

Last Sale Price
$321,964
Last Sale Date
Oct 4, 2012

Property Information

Block124.04
Lot57
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1308

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2AG1945
Dwellings1
ZoningR1A
Sq Footage1,945
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$108,100
34%
Improvement Value:$209,900
66%
Total Assessment$318,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,325+4.5%
2024$8,927+6.1%
2023$8,412+1.4%
2022$8,298+4.3%
Property History

Property Sale

Sale
$321,964
DeedBook 15335, Page 1828

Property Built

Built

Year Built: 2012