Skip to content

26 Chatham RoadTuckerton, NJ 08087

Built 2014

Last Sale Price
$315,000
Last Sale Date
Nov 16, 2020

Property Information

Block124.05
Lot3
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1308

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2AG
Dwellings1
ZoningR1A
Sq Footage2,129
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$105,900
35%
Improvement Value:$196,800
65%
Total Assessment$302,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,114+4.3%
2024$8,736+6.8%
2023$8,183+1.3%
2022$8,075+4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$315,000
Sq Ft2,129DeedBook 18215, Page 1029Recorded12/18/2020

Property Sale

Sale
$299,950

From:

To:

DeedBook 15848, Page 1159Recorded7/15/2014

Property Built

Built

Year Built: 2014