Skip to content

14 Chatham RoadTuckerton, NJ 08087

Built 2010

Last Sale Price
$382,039
Last Sale Date
Dec 9, 2010

Property Information

Block124.05
Lot64
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1309

Building Details

Building Class17
Description1S-AL-R-2AG2706
Dwellings1
ZoningR1A
Sq Footage2,706
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$106,000
30%
Improvement Value:$249,600
70%
Total Assessment$355,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,707+4.3%
2024$10,263+5.9%
2023$9,687+1.3%
2022$9,559+4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$382,039
DeedBook 14772, Page 1505

Property Built

Built

Year Built: 2010