Skip to content

355 Newport WayTuckerton, NJ 08087

Built 2014

Last Sale Price
$335,611
Last Sale Date
Dec 23, 2014

Property Information

Block124
Lot9.62
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1308

Building Details

Building Class17
Description1S-AL-R-2AG2110
Dwellings1
ZoningR1A
Sq Footage2,110
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$107,000
34%
Improvement Value:$210,800
66%
Total Assessment$317,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,319+4.5%
2024$8,922+6.1%
2023$8,407+1.4%
2022$8,292+4.3%
Property History

Property Sale

Sale
$335,611

From:

To:

DeedBook 15978, Page 958Recorded1/6/2015

Property Built

Built

Year Built: 2014