Skip to content

330 Newport WayTuckerton, NJ 08087

Built 2018

Last Sale Price
$362,738
Last Sale Date
Apr 30, 2018

Property Information

Block124
Lot9.78
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1308

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2AG2288
Dwellings1
ZoningR1A
Sq Footage2,288
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$102,000
35%
Improvement Value:$189,300
65%
Total Assessment$291,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,771+4.3%
2024$8,407+5.9%
2023$7,935+1.3%
2022$7,830-15.8%
Property History

Property Sale

Sale
$362,738

From:

To:

DeedBook 17103, Page 1587Recorded5/3/2018

Property Built

Built

Year Built: 2018