Skip to content

304 Newport WayTuckerton, NJ 08087

Built 2013

Last Sale Price
$295,016
Last Sale Date
Oct 23, 2013

Property Information

Block124
Lot9.90
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1308

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2AG1845
Dwellings1
ZoningR1A
Sq Footage1,845
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$105,800
37%
Improvement Value:$180,000
63%
Total Assessment$285,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,355+4.5%
2024$7,998+6.1%
2023$7,535+1.4%
2022$7,432+4.3%
Property History

Property Sale

Sale
$295,016

From:

To:

DeedBook 15680, Page 1929Recorded11/8/2013

Property Built

Built

Year Built: 2013