Skip to content

863 Railroad DriveTuckerton, NJ 08087

Built 1954

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 10, 1999

Property Information

Block126
Lot38
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page13

Building Details

Building Class16
Description1S-F-R 2070
Dwellings1
ZoningR-1A
Sq Footage2,070
Acreage3.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$131,400
49%
Improvement Value:$134,400
51%
Total Assessment$265,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,003+4.3%
2024$7,671+5.9%
2023$7,240+1.3%
2022$7,145+4.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1954