Skip to content

752 Railroad DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2005

Last Sale Price
$320,240
Last Sale Date
Sep 8, 2005

Property Information

Block169
Lot1.02
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page41

Building Details

Building Class17
Description2S-AL-L-2AG2121
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage2,121
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$75,900
27%
Improvement Value:$202,300
73%
Total Assessment$278,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,127+4.5%
2024$7,779+6.1%
2023$7,328-2.0%
2022$7,478+4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$320,240
DeedBook 12815, Page 1054

Property Built

Built

Year Built: 2005

Property Sale

Sale
$732,000
DeedBook 12004, Page 1021