Skip to content

710 Railroad DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2004

Last Sale Price
$308,000
Last Sale Date
Jun 26, 2012

Property Information

Block169
Lot1.09
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page41

Building Details

Building Class16
Description2S-AL-L-2AG2295
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage2,295
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$79,300
27%
Improvement Value:$216,700
73%
Total Assessment$296,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,913+4.3%
2024$8,543+5.9%
2023$8,063+1.3%
2022$7,956+4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$308,000
DeedBook 15241, Page 1

Property Sale

Sale
$315,500
DeedBook 12088, Page 327

Property Built

Built

Year Built: 2004