Skip to content

22 Sea Breeze DriveTuckerton, NJ 08087

Built 1973

Last Sale Price
$330,000
Last Sale Date
Jun 30, 2022

Property Information

Block172.01
Lot27
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page42

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage1,176
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$82,100
40%
Improvement Value:$123,300
60%
Total Assessment$205,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,185+4.3%
2024$5,928+54.6%
2023$3,835+1.3%
2022$3,785+4.1%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$330,000
Sq Ft1,176DeedBook 19090, Page 458Recorded7/6/2022

Property Sale

Sale
$140,000
Sq Ft1,176DeedBook 18800, Page 677Recorded12/1/2021

Property Sale

Sale
$165,000
DeedBook 12043, Page 1249

Property Built

Built

Year Built: 1973