Skip to content

42 Tradewind DriveTuckerton, NJ 08087

Built 1974

Last Sale Date
Aug 21, 2014

Property Information

Block172.02
Lot10
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page42

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-1AG1416
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage1,416
Acreage0.27

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$84,600
47%
Improvement Value:$95,400
53%
Total Assessment$180,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,420+4.3%
2024$5,195+5.9%
2023$4,903+1.3%
2022$4,838+4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1974