Skip to content

891 Route 9 NorthTuckerton, NJ 08087

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 13, 2021

Property Information

Block172.05
Lot1.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page42

Building Details

Building Class---
Description1S-M-A-AG
Dwellings1
ZoningGB
Sq Footage---
Acreage1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$177,700
23%
Improvement Value:$598,800
77%
Total Assessment$776,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$23,380+4.3%
2024$22,410+5.9%
2023$21,152+1.3%
2022$20,872+4.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$400,000
DeedBook 10891, Page 1620