Skip to content

155 Darryl DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2015

Last Sale Price
$289,900
Last Sale Date
Aug 13, 2015

Property Information

Block172
Lot10.13
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page42

Building Details

Building Class16
Description2S-AL-L-2AG2040
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage2,040
Acreage0.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$84,100
29%
Improvement Value:$206,100
71%
Total Assessment$290,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,738+4.3%
2024$8,375+5.9%
2023$7,905+1.3%
2022$7,801+4.1%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$289,900

From:

To:

DeedBook 16181, Page 42Recorded9/4/2015

Property Built

Built

Year Built: 2015

Property Sale

Sale
$465,000
DeedBook 13610, Page 591