Skip to content

159 Darryl DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2015

Last Sale Price
$285,000
Last Sale Date
Aug 12, 2015

Property Information

Block172
Lot10.14
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page42

Building Details

Building Class16
Description2S-AL-L-2AG2040
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage2,040
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$77,900
27%
Improvement Value:$206,400
73%
Total Assessment$284,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,560+4.3%
2024$8,205+5.9%
2023$7,744+1.3%
2022$7,642+4.1%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$285,000

From:

To:

DeedBook 16191, Page 1518Recorded9/17/2015

Property Built

Built

Year Built: 2015

Property Sale

SaleMulti
$275,000

From:

To:

DeedBook 15710, Page 265Recorded12/17/2013

Also conveyed in this deed

2 parcels

Property Sale

Sale
$465,000
DeedBook 13610, Page 591