Skip to content

9 Dock StreetTuckerton, NJ 08087

Built 1956

Owner
---
Last Sale Price
$320,000
Last Sale Date
Feb 14, 2025

Property Information

Block175
Lot8
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page43

Building Details

Building Class16
Description1.5S-F-F-2UG
Dwellings1
ZoningGB
Sq Footage1,388
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$51,400
40%
Improvement Value:$76,400
60%
Total Assessment$127,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,348+5.0%
2024$3,188+6.9%
2023$2,981+1.6%
2022$2,935+4.9%
Property History

Property Sale

Sale
$320,000
Sq Ft1,388DeedBook 19948, Page 765Recorded3/10/2025

Property Built

Built

Year Built: 1956