Skip to content

780 Route 9 NorthTuckerton, NJ 08087

Built 1926

Owner
---
Last Sale Price
$260,000
Last Sale Date
Dec 4, 2025

Property Information

Block176
Lot4
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page43

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2UG
Dwellings1
ZoningGB
Sq Footage1,060
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$64,600
45%
Improvement Value:$78,200
55%
Total Assessment$142,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,300+4.3%
2024$4,121+5.9%
2023$3,890+1.3%
2022$3,838+4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$260,000
Sq Ft1,060DeedBook 20227, Page 1605Recorded12/16/2025

Property Sale

Sale
$122,000
Sq Ft1,060DeedBook 19679, Page 1735Recorded5/10/2024

Property Built

Built

Year Built: 1926