Skip to content

67 Sea Meadow DriveTuckerton, NJ 08087

Built 1960

Last Sale Price
$369,000
Last Sale Date
Oct 2, 2024

Property Information

Block189.02
Lot19
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page45

Building Details

Building Class17
Description1S-F-R-1AG
Dwellings1
ZoningR-75
Sq Footage1,500
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$86,300
47%
Improvement Value:$97,300
53%
Total Assessment$183,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,528+4.3%
2024$5,299+5.9%
2023$5,001+1.3%
2022$4,935+4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$369,000
Sq Ft1,500DeedBook 19812, Page 1447Recorded10/8/2024

Property Sale

Sale
$150,000
DeedBook 13825, Page 248

Property Sale

Sale
$85,500
DeedBook 10977, Page 1404

Property Built

Built

Year Built: 1960