Skip to content

81 Sea Meadow DriveTuckerton, NJ 08087

Built 1962

Last Sale Date
Jul 8, 2024

Property Information

Block189.02
Lot22
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page45

Building Details

Building Class17
Description1S-F-R
Dwellings1
ZoningR-75
Sq Footage1,634
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$86,300
42%
Improvement Value:$119,200
58%
Total Assessment$205,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,938+4.5%
2024$5,681+6.2%
2023$5,348+1.4%
2022$5,274+4.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1962