Skip to content

93 Sea Meadow DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2019

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 31, 2024

Property Information

Block189.02
Lot25
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page45

Building Details

Building Class17
Description1440
Dwellings1
ZoningR-75
Sq Footage1,440
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$81,900
33%
Improvement Value:$170,000
67%
Total Assessment$251,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,585+4.3%
2024$7,270+5.9%
2023$6,862+1.3%
2022$6,771+4.1%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$280,000
DeedBook 17548, Page 408Recorded7/25/2019

Property Built

Built

Year Built: 2019

Property Sale

Sale
$285,000
DeedBook 13563, Page 932