Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
7 Persimmon DriveTuckerton, NJ 08087
Vacant Land
Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Apr 29, 2011
Property Information
Block189.02
Lot3
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page45
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR-75
Sq Footage---
Acreage0.17
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$43,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$43,100
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $1,298 | +4.4% |
| 2024 | $1,244 | +5.9% |
| 2023 | $1,174 | +1.3% |
| 2022 | $1,159 | +4.1% |
Property History
No events match the selected filters.