Skip to content

141 Sea Meadow LaneTuckerton, NJ 08087

Vacant Land

Last Sale Price
$48,000
Last Sale Date
May 20, 2024

Property Information

Block189.02
Lot37
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page45

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR-75
Sq Footage---
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$40,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,213+4.3%
2024$1,163+5.9%
2023$1,098+1.3%
2022$1,083+4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$48,000
DeedBook 19699, Page 161Recorded6/4/2024

Property Sale

Sale
$20,000
DeedBook 5279, Page 147