Skip to content

632 Route 9 NorthTuckerton, NJ 08087

Built 1976

Last Sale Price
$158,000
Last Sale Date
Jan 15, 1997

Property Information

Block189
Lot4.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page15

Building Details

Building Class16
Description1S-F-X-2AG 1944
Dwellings1
ZoningGB
Sq Footage1,944
Acreage2.97

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$122,800
57%
Improvement Value:$94,000
43%
Total Assessment$216,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,528+4.3%
2024$6,257+5.9%
2023$5,906+1.3%
2022$5,828+4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$158,000
DeedBook 5441, Page 248

Property Built

Built

Year Built: 1976