Skip to content

24 Cable DriveTuckerton, NJ 08087

Built 1987

Last Sale Date
Aug 27, 2013

Property Information

Block190.03
Lot26
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page57

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2AG2212
Dwellings1
ZoningR400
Sq Footage2,212
Acreage0.92

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$111,200
41%
Improvement Value:$159,900
59%
Total Assessment$271,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,163+4.3%
2024$7,824+5.9%
2023$7,385+1.3%
2022$7,287+4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1987