Skip to content

19 Cherrywood DriveTuckerton, NJ 08087

Built 1987

Last Sale Price
$289,900
Last Sale Date
Jan 30, 2012

Property Information

Block190.03
Lot7
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page57

Building Details

Building Class16
Description2S-AL-F-2AG1665
Dwellings1
ZoningR400
Sq Footage1,665
Acreage0.92

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$111,200
40%
Improvement Value:$166,500
60%
Total Assessment$277,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,362+4.3%
2024$8,014+5.9%
2023$7,565+1.3%
2022$7,465+4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$289,900
DeedBook 15104, Page 371

Property Built

Built

Year Built: 1987