Skip to content

21 Cable DriveTuckerton, NJ 08087

Built 1986

Last Sale Date
Nov 1, 2022

Property Information

Block190.04
Lot7
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page57

Building Details

Building Class16.5
Description1.5S-W-F-2 2310
Dwellings1
ZoningR400
Sq Footage---
Acreage0.92

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$111,200
41%
Improvement Value:$160,600
59%
Total Assessment$271,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,184+4.3%
2024$7,844+5.9%
2023$7,404+1.3%
2022$7,306+4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1986