Skip to content

6 Maplewood DriveTuckerton, NJ 08087

Built 1984

Last Sale Date
Aug 27, 2013

Property Information

Block190.05
Lot19
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page57

Building Details

Building Class16
Description2S-AL-L-2AG2093
Dwellings1
ZoningR400
Sq Footage2,093
Acreage0.92

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$99,600
45%
Improvement Value:$119,500
55%
Total Assessment$219,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,597+4.3%
2024$6,323+5.9%
2023$5,968+1.3%
2022$5,889+4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1984